The North Face Vectiv Test ve Koşu Macerası

Date : 08-10-2022

Location : İstanbul, İzmir, Bursa, Kapadokya

Trail Run

http://www.mcr-racesetter.com/

Event

İstanbul Caravan Fest Vectiv Test Activity - 08-10-2022

Quota Left : 49

0 ₺
Geyik Koşuları - 9 October Vectiv Test Activity - 09-10-2022

Quota Left : 50

0 ₺
Kanyon Outdoor Days Vectiv Test Activity - 05-06-2022

Quota Left : 0

Vectiv Test Activity at İznik Ultra - 21-05-2021

Quota Left : 0

Belgrad Forest Waterways Vectiv Test Activity - 30-04-2022

Quota Left : 0

Vectiv Test Activity at Backyard Ultra Urla - 15-04-2022

Quota Left : 0

Uludağ Ultra Trail Vectiv Test Activity - 23-07-2022

Quota Left : 10

Şile Vectiv Test Meet - 04-09-2022

Quota Left : 14

Geyik Koşuları - 11 June Vectiv Test Activity - 11-06-2022

Quota Left : 0

Organizer

MCR Racesetter

Yarışmacı İlişkileri

+905332948860

http://www.mcr-racesetter.com

All Activities
Registered participants

Etkinlik Adı: Vectiv Test Koşusu - İstanbul Karavan Festivali

Tarih: 8 Ekim/Doğada Yaşam Okulu

Patikanın geleceği The North Face Yenilikçi VECTIV™ Koleksiyonu ile değişiyor. Siz de bu yeniliğin bir parçası olmak için davetlisiniz.

Performansı daima üst seviyeye taşımayı hedefleyen The North Face, yine bir inovasyonla karşımızda. Spor odaklı ayakkabı sistemi VECTIV™'i geliştiren marka, tasarladığı sekiz koşu ve yürüyüş ayakkabısı ile ağırlığı azaltırken performansı artırıyor. Sizi de bu performansı deneyimlemeniz için aramızda görmeyi çok isteriz.

2022 yılında yepyeni bir deneme deneyimi ile sizinleyiz. İstanbul’a ek İzmir, Bursa ve Nevşehir’de sizlere VECTIV™modellerini denerken, benzersiz koşu deneyimleri sunmayı hedefliyoruz.

Yeni Enduris II, Infinite ve Flight modellerini yakından inceleme ve patikada deneme imkânınız olacak.


Adres: Kilyos/Doğada Yaşam Okulu

Koşu Parkur ve Süre:

8 Ekim Cumartesi, İstanbul Karavan Festivali kapsamında, Doğada Yaşam Okulu'nun içinde bulunduğu eşsiz coğrafyayı ve patikaları birlikte koşuyoruz.

Notlar:

Arazide ve doğada koşmaya uygun kıyafet ve test ayakkabısının uymama ihtimaline karşı mutlaka patika/arazi koşu ayakkabısı ile gelinmesi gereklidir.

Ayakkabı model ve numaraları kısıtlıdır. Her numarada her model bulunmadığı gibi test günü ilan edilenden daha az ayakkabı denemeye açık olabilir. Gelemeyecek kişilerin rezervasyonu erken iptal etmesini rica ederiz.

Program:

8 Ekim Cumartesi, İstanbul Karavan Festivali kapsamında, Doğada Yaşam Okulu'nun içinde bulunduğu eşsiz coğrafyayı ve patikaları birlikte koşuyoruz.

Adres: Kilyos Doğada Yaşam Okulu

İstanbul Karavan Festivali

1. I agree that I will run with the guides provided by the organizer and follow the instructions and directions of the guides.

2. I confirm that it is a field run, that I can run the distances mentioned in the announcements. I know and accept that there may be a different running organization in the announced route or distance.

3. I accept the terrain conditions, ground conditions that vary according to the season and weather conditions and the additional difficulties that weather conditions can create, and I know that I can cope with these challenges.

4. I agree that I will bring clothes suitable for long-distance running on the land, I will bring some food and water canteen with me, just in case.

5. I accept that test shoes are limited numbers and numbers, and will not fit my foot. In line with these possibilities, I accept that I will come with the appropriate shoes for the field to be run on the way to the event.

6. I confirm that I will use the shoe for testing and then deliver it to the organization.

7. I accept that I am responsible for the accuracy and up-to-date information I provided during registration and I consent to contact me by e-mail, address and phone regarding the event.

8. I consent to all legal use of any videos, photos, audio and similar shots, recordings and documents made during the organization, including advertising.

9. I agree that I have allowed the Macera Akademisi to send e-mails and text messages to inform you about current and future organizations.

10. With this document I have signed, I, on behalf of myself and my heirs, managers, personal and legal representatives, will not be held responsible for any injury, loss or damage that may occur to me during the pre- and post-event activities, and that the organizers, the organization's sponsors, the organization representatives shall not be held responsible, and that any responsibility shall be held personally; I have read and accepted the Event Rules; I accept and declare that I have no medical disabilities to participate in this race, that I am physically qualified for this race.